5 ימים פראג תיאטרון ומריונטה
כולל הרובע היהודי מצודת פראג שווקי חג המולד וביקור בדרזדן שבגרמניה

 

יום 1 פראג – ( מצודת פראג וגשר קרל וקישוטי חג המולד)
פגישה בנמל התעופה בן גוריון וטיסה אל העיר הזהובה, אל פראג המרגשת.
בתקופה זו מתקשטת העיר לקראת חג המולד והשנה החדשה. חלונות הראווה משנות תפאורה לסיפורי סנטה קלאוס ,שרשרות צבעוניות ופתיתי שלג. חנויות המזכרות מוסיפות למרכולתן את קישוטי החג , פנסי הרחוב מקושטים ועגלות מוכרי הערמונים בפינות הרחובות מדיפות עשן וריחות נעימים. אוירה קסומה ומיוחדת.
נתחיל את סיורנו ביציאה אל מרומי מצודת פראג הענקית, בה נסייר בקתדרלה המרהיבה ובסימטת הזהב. נעלה לביקור בגני הארמון המטופחים ונמשיך ונרד אל מלה- סטרנה (העיר הקטנה) אשר לרגלי המבצר. נראה את כנסיית ניקולאס הקדוש והעמוד לזכר סוף המגפה בשנת 1713. נגיע אל גשר קרל העתיק בפראג המשמש כמדרחוב. ובו אמני רחוב ודוכני מזכרות. נתרשם מהשילוב הקסום של נהר הוולטאבה, המצודה והגשר. בתום הסיור העברה לבית המלון.
בערב נצא (בתשלום ) לסיור בעיר היפה ואתריה המוארים הכולל שייט על נהר הוולטבה.

 

יום 2 פראג – (הרובע היהודי וסיפורו של הגולם מפראג)
ביקור ברובע היהודי. סיור מרגש בבתי הכנסת והמוזיאונים הידועים – פנקס וקלאוס. נשקיף גם על בית הכנסת הישן – חדש שלא מעט אגדות נרקמו סביבו. יש הטוענים כי אבניו הובאו על ידי מלאכים, ויש כאלה שמשוכנעים כי חכם יהודי מסתורי בא לפרנסי בית הכנסת, והראה להם גבעת אדמה שמתחתיה בית כנסת בנוי ושלם. כך או כך, מדובר במבנה מעניין ועתיק שנבנה בראשית המאה ה-15 והצליח לשרוד שריפות ומלחמות.
נגיע אל בית הקברות העתיק, אחד העתיקים באירופה, אתר עלייה לרגל, לתיירים מכל העולם, הדתות והלאומים. כ-12,000 מצבות עתיקות, שהזמן ופגעי מזג האוויר השאירו בהן את חותמם. נשקיף על בית הכנסת ה"אלט-נוי".
נבקר גם בתערוכת הציורים המרגשת של ילדי טרזינשטאט ונראה את בית העירייה שנבנה במאה ה-16 עם מגדל השעון ועליו סמלים עבריים.
בערב נוכל לצאת (בתשלום) למופע תיאטרון שחור, אשר אינו נדרש לתרגום. ריקוד ופנטומימה משולבים במשחקי אור וצל.

 

יום 3 פראג, (דרזדן סיור בעיר וגם …משלימים קניות )
ניסע אל דרזדן. עיר עם עבר מפואר, שנחרבה כמעט לחלוטין מהפצצות בנות הברית במלחמת העולם ואשר קמה מאפרה. נעם ההגעה נערוך סיור בעיר . נראה את אתרי השחזור המאלפים, נבקר בקתדראלה הקתולית, עם צריח משונץ, לידה המרפסת שזכתה לכינוי "המרפסת של אירופה" – שרק בני מעמד האצולה הורשו ליהנות מהנוף הנשקף ממנה . נראה את "מצעד הנסיכים", ציור קיר הבנוי מ- 24,000 אריחי פורצלן. המתאר תהלוכה של 35 מלכים ונסיכים רכובים על ונפרש על פני כמעט גוש בניינים שלם . נראה את בית האופרה סמפר שבחזיתו פסלים של שייקספיר וסופוקלס. וכמובן קניות ,קניות, קניות במרכזי הקניות האדירים אשר בעיר.
בתום הביקור נשוב לבית המלון.

 

יום 4- פראג (הסטוריה קרובה ,קניות ומזכרות)
המשך הביקור בעיר היפה. נטייל רגלית בכיכר ואצלאב, כיכר שהיא גם שדרה רחבה עם מורשת היסטורית, ארכיטקטורה מיוחדת, ומספר מונומנטים. מוקד פנאי ובילוי. בתי המלון, מסעדות וחנויות יוקרה. בקצה השדרה נראה את פסל ווצלאב והצלב הקדוש על סוס, צופה על השדרה, את נקודת ציון ליאן פאלח שהצית עצמו למען הדמוקרטיה. בכיכר מתקיים שוק חג מולד תוסס וצבעוני. נטייל בשוק על מגוון דוכני האוכל והמזכרות ,נמשיך ונראה את התיאטרון הלאומי ואת ה"בניין המרקד" ונסיים בחנויות הבוטיק בתי הקפה והמסעדות הרבות אשר ברובע החדש של העיר.
בערב ארוחה חגיגית לסיום טיולנו.

יום 5 פראג – תל אביב
יום אחרון בעיר היפה. עדיין נוכל לטייל עם מלווה הקבוצה בעיר היפה על סמטאותיה הציוריות, הכיכרות היפות והבתים העתיקים . או להשלים את קניית המזכרות בחנויות הרבות .מלווה הקבוצה עומד לרשותך בעצה והדרכה.
תם טיולנו .מלאי חוויות ועם טעם של עוד ניסע לשדה התעופה לטיסה ארצה.

– שווקי חג המולד
– מצודת פראג
– סימטת הזהב
– גשר קארל
הכיכר וואצלאב
– הרובע היהודי
– בית הקברות היהודי
– סיור ברובע החדש
– ביקור בדרזדן

– טיסה במסלול ת"א – פראג – ת"א.
– מיסי נמל, היטל ביטחון ודלק.
– לינה בבית מלון בדרגת תיירות טובה או ראשונה.
– ארוחת בוקר בסגנון "מזנון חופשי" מדי יום.
– ארוחת ערב חגיגית אחת.
– דמי כניסה לאתרים כמפורט במסלול.
– אוטובוס תיירים ממוזג ע"פ תכנית הטיול.
– מלווה קבוצה ישראלי.
– טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות).

– מחיר הטיול אינו כולל טיפ למלווה הקבוצה הטיפ המומלץ הינו 4 אירו ליום לאדם.

מעוניין בפרטים נוספים?

מלא ושלח את הפרטים ואנו נחזור אלייך בהקדם.

אני מאשר/ת קבלת מבצעים והטבות במייל

mega-form