5 ימים רומא והסביבה
כולל ביקור באורבייטו הרובע היהודי- טרסטוורה- וקסטלי רומאני ושוק חג המולד

 

יום 1 ת"א – רומא (עיר של ישן וחדש)
ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא אל בירת האימפריה הרומית – רומא. עיר של ניגודים, חדש וישן. אלילים ונצרות. סמלי העולם העתיק – הקולוסיאום בו לחמו גלדיאטורים על חייהם. סירקו מאסימו, בו ניצח בן חור את הטריבון מסאלה במירוץ הכרכרות, הפורום רומנו – מרכז החיים של תושבי רומא העתיקה ומולם, שדרות רחבות, חנויות אלגנטיות, כיכרות בהן מזרקות שיש מדהימות מרכז החיים של רומא החדשה. בתקופה זו מתקשטת העיר לקראת חג המולד והשנה החדשה. חלונות הראווה משנות תפאורה לסיפורי סנטה קלאוס ,שרשרות צבעוניות ופתיתי שלג. חנויות המזכרות מוסיפות למרכולתן את קישוטי החג , פנסי הרחוב מקושטים ועגלות מוכרי הערמונים בפינות הרחובות מדיפות עשן וריחות נעימים. אוירה קסומה ומיוחדת.
עם ההגעה נערוך סיור מודרך בעיר היפה . נתחיל דווקא במדינה הקטנה בעולם-מדינת הוותיקן. נראה את חיילי המשמר השוויצרי על
תלבושתם הצבעונית ונלמד על הקשר בינם לבין שומרי הבסטיליה בפריז. נבקר בכנסייה הגדולה בעולם -כנסיית סן פטרוס . נראה את פסל הפיאטה המפורסם מעשה ידיו של מיכלאנג'לו , את פסל הברונזה של פטרוס הקדוש ואת הקפלות הצבעוניות והפסיפסים המרהיבים. נמשיך אל כיכר פופולו וממנה דרך המדרגות הספרדיות אל כנסיית סן פייטרו בשלשלאות שם נראה את פסלו הקורן של משה . גם הוא מעשה ידיו של מיכלאנגלו. העברה אל בית המלון.

 

יום 2 רומא ( ויה ונטו כנסיית הקפוצינים כיכר ונציה וגם קניות בויה דל קורסו)
נסיעה אל ויה ונטו , הרחוב היוקרתי בו נראה את בנייני השגרירויות וגם נבקר באתר מיוחד – כנסיית הקפוצינים.. נבקר במרתף עמוס השלדים והגולגלות ונכיר את סיפורי המסדר המסתורי משהו. נמשיך אל כיכר ברבריני ומזרקותיה היפות . ניסע אל הקולוסיאום הענק , נצפה על הםורום רומנו ושער טיטוס עליו חקוקה מנורת שבעת הקנים. . נמשיך אל כיכר ונציה המרשימה וממנה אל גבעת הקפיטול ניסע אל הכיכר שעיצב מיכלאנג'לו ובה ארמונות המשמשים היום כמוזיאונים . נסיים ברחוב הקניות המפורסם ויה דל קורסו ובו בתי כלבו וחנויות בוטיק רבות. חזרה עצמאית לבית המלון.
בערב נצא (בתשלום) לטיול בכיכרותיה המוארות של העיר. פונטנה די טרווי, היא "מזרקת המשאלות". נטיל מטבע לבריכת המזרקה, כדי שנשוב בעתיד לבירה הנצחית. נמשיך גם אל כיכר נבונה ומזרקותיה היפות ונהנה מאמני הרחוב ודוכני המזכרות הרבים.

 

יום 3 רומא (העיר העתיקה באורבייטו)
נצא אל חבל אומבריה, אל העיר אורבייטו. העיר שהשתמרה במשך מאות שנים, ובנויה על מצוק בגובה 300 מ'. נעלה ברכבל אל מרכז העיר . נראה את הקתדרלה המרשימה שבנייתה ארכה 300 שנה . חזיתה מעוטרת בתחריטים ומרהיבה ביופיה. נראה את ארמון האפיפיורים שנמצא לידה . ארמון ששימש למגורי האפיפיורים שנמלטו מרומא במאה ה-14 עקב הקרבות שנערכו בעיר. נראה את באר האפיפיור שנחפרה על מנת לספק מים לתושבי העיר בשעת מצור ,נטייל בסמטאות הציוריות של העיירה בין חנויות ,מסעדות ועבודות הקדרות בהן מפורסמת העיר.
בתום הביקור נשוב לבית המלון.

 

יום 4 רומא (רובע טרסטוורה , הרובע היהודי ומקדש הווסטות)
נשלים את היכרותנו עם העיר . ניסע אל מקדש הווסטות שם נראה את פי האמת. הפה שמבחיו בין אמת לשקר. נמשיך אל בית הכנסת הגדול , נחצה את גשר ארבעת הראשים אל האי טיבר ונכיר את ההיסטוריה המפוארת של הקהילה היהודית ברומא. נטייל בטרסטוורה – הרובע שמעבר לנהר . סמטאות ציוריות ,בתי קפה ,מסעדות ופיצריות
גשרים מעל הנהר , בתים עתיקים מוזיאונים וחנויות בוטיק. נראה את הכיכר המרכזית ברובע-פיאצה סנטה מריה אין טרסטוורה ונבקר בכנסייה שבכיכר. בתום הביקור נשוב לבית המלון.
בערב -ארוחה חגיגית לסיום טיולנו

 

יום 5 רומא – ת"א (קסטלי רומאני וגם …מרכז הקניות הענק)
יום אחרון לטיול, אך לא פחות מיוחד. ניסע לאזור קסטלי רומאני. נבקר באזור בין אגמים ולועי הרי געש כבויים ונראה את קסטל גנדולפו מקום משכנו של האפיפיור . נטייל להנאתנו בעיירות הציורים שבאזור משם נמשיך למתחם קניות חדש ויפה ובו מעל 100 חנויות מותגים מדולצ'ה וגאבנה ועד נייק ופומה, מתחום ההלבשה , הקוסמטיקה, אלקטרוניקה ועוד. החנויות מציעות סחורה בהנחות משתנות במהלך השנה. בסיום ניסע לשדה התעופה לטיסה ארצה.

– כנסיית סנט פטרוס
– פסל משה
– כיכר ונציה
– הקמפידוליו
– סיור מודרך בעיר רומא
– פניקולר באורבייטו
– ביקור באורבייטו
– קסטלו רומאני
– מדרגות ספרדיות
– הרובע היהודי ברומא
– מקדש הווסטות
– סיור בטרסטוורה
– שוק חג המולד

– טיסה סדירה במסלול ת"א – רומא – ת"א.
– מיסי נמל, היטל ביטחון ודלק.
– לינה בבית מלון בדרגת תיירות טובה או ראשונה.
– ארוחת בוקר בסגנון "מזנון חופשי" מדי יום.
– ארוחת ערב חגיגית אחת
– דמי כניסה לאתרים כמפורט במסלול.
– אוטובוס תיירים ממוזג ע"פ תכנית הטיול.
– מלווה קבוצה ישראלי
– טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות)

– המחיר הטיול אינו כולל טיפ למלווה הקבוצה – הטיפ המומלץ הינו 4 אירו לאדם ליום.

מעוניין בפרטים נוספים?

מלא ושלח את הפרטים ואנו נחזור אלייך בהקדם.

אני מאשר/ת קבלת מבצעים והטבות במייל

mega-form