רומא – 5 ימים 

כולל וילה בורגזה  גני טיבולי וביקור באורבייטו

 

יום 1 ת"א – רומא (עיר של ישן וחדש)
ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא לאיטליה אל בירת האימפריה הרומית -רומא. עיר של ניגודים , חדש וישן. אלילים ונצרות. סמלי העולם העתיק – הקולוסיאום, בו לחמו עבדים וגלדיאטורים על חייהם, סירקו מאסימו, בו ניצח בן חור את הטריבון מסאלה במרוץ הכרכרות, הפורום רומנו –מרכז החיים של תושבי רומא ומולם שדרות רחבות, חנויות אלגנטיות, כיכרות ובהן מזרקות שיש מדהימות , המדרגות הספרדיות וכמובן כנסיית סן פייטרו בשלשלאות, בה נבקר ונראה את פסל משה ה"קורן". וכמובן, נבקר במדינה הקטנה בעולם-מדינת הוותיקן . נראה את חיילי המשמר השוויצרי .( כן . שוויצרי ) ונבקר בכנסיית סן פטרוס הענקית, שבסמוך לה מגורי האפיפיור ומוזיאון הוותיקן.
בתום הסיור העברה למלון.

 

יום 2 רומא (וילה בורגזה, מקדש הווסטות והרובע היהודי)
ביקור בוילה בורגזה . נראה את הגנים המרהיבים ונבקר במוזיאון שם נראה את פסליו המפורסמים של ברניני אפולו ודפנה ,פסל דוד (כן. גם הוא פיסל את דוד), ונלמד על סיפורי המיתולוגיה. נמשיך אל הרובע היהודי, שם נלמד על הקהילה היהודית וההיסטוריה הענפה שלה. נטייל ברחובות הרובע ונהנה מהאווירה המיוחדת. נסיים במקדש הווסטות ונראה את "פי האמת" הפה ידע להבחין בין אמת לשקר.
בערב נצא (בתשלום)לטיול בכיכרותיה המוארות של העיר . פונטנה די טרווי, היא "מזרקת המשאלות". נטיל מטבע לבריכת המזרקה, כדי שנשוב בעתיד לבירה הנצחית. נמשיך גם אל כיכר נבונה ומזרקותיה היפות ונהנה מאמני הרחוב ודוכני המזכרות הרבים.

 

יום 3 רומא ה"רומאית" (גלדיאטורים קניות ומדרגות ספרדיות )
היום נצא לסיור רגלי בעיר והפעם ברומא "הרומאית". נצפה מכיכר הקמפידוליו על הפורום רומנו, מקום ההתכנסות של תושבי רומא ונראה את שער טיטוס ומנורת שבעת הקנים, נראה את המפות השחורות של האימפריה הרומית את הקולוסיאום וכמובן את כיכר ונציה המרשימה אחה"צ נטייל במרכזי הקניות של ויה דל קורסו. חנויות בוטיק אופנתיות, בתי כלבו מצויים שם בערבוביה מקסימה ונהנה מהמון התיירים במדרגות הספרדיות .
בתום הביקור חזרה למלון.

 

יום 4 רומא (העיר העתיקה באורבייטו-גני טיבולי וארוחה חגיגית)
נצא אל חבל אומבריה, אל העיר אורבייטו. העיר שהשתמרה במשך מאות בשנים, ובנויה על מצוק בגובה של 300 מ'. נעלה ברכבל אל מרכז העיר ומשם בסיור רגלי נעבור דרך הבאר העתיקה הדואומו והסמטאות הציוריות של הרובע העתיק. בתום הביקור ניסע אל העיירה טיבולי, עיר הקיט לעשירי רומא. נבקר ונטייל בגנים המפורסמים של וילה ד'אסטה הידועים בשם "גני טיבולי". נצפה במזרקות היפות ובבריכות המעוטרות והעתיקות. בסיום נחגוג בארוחת ערב עם מוזיקת פולקלור.

 

יום 5 רומא – ת"א (קסטלי רומאני ועיירות ציוריות)
היום האחרון לטיולנו. נצא לאזור קסטלי רומאני. נבקר באזור בין אגמים ולועי הר געש כבויים ונראה את קסטל גנדולפו – מקום משכנו של האפיפיור. נטייל להנאתנו בעיירות הציוריות שבאזור.
לאחר הביקור מלאי חוויות ועם טעם של עוד ניסע לשדה התעופה ונטוס ארצה.

– כנסיית סן פטרוס
– פסל משה
– כיכר ונציה
– סיור בעיר רומא
– מוזיאון וילה בורגזה
– הרובע היהודי
– פניקולר באורבייטו
– ביקור באורבייטו
– גני טיבולי
– קסטלו רומאני
– ארוחת ערב חגיגית בליווי מוסיקה

– טיסות במסלול ת"א – רומא – ת"א.
– לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה או ראשונה.
– ארוחת בוקר בסגנון "מזנון חופשי" מדי יום.
– ארוחת ערב חגיגית מלווה במוסיקת פולקלור
– דמי כניסה לאתרים כמפורט במסלול.
– אוטובוס תיירים ממוזג ע"פ תכנית הטיול.
– מלווה קבוצה ישראלי.
– טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות).
– מיסי נמל, הטל ביטחון ודלק.

– מחיר הטיול אינו כולל טיפ למלווה הקבוצה בסך 4 אירו ליום לאדם.

מעוניין בפרטים נוספים?

מלא ושלח את הפרטים ואנו נחזור אלייך בהקדם.

mega-form