5 ימים – הולנד

כולל פארק אפטלינג , מדורודאם, ספינת הבאטאביה ושווקי חג המולד 

 

 

יום 1 ת"א – בריסל – אמסטרדם (גבינות , קבקבים וכפר דייגים)
היום הקסום הגיע. שדה התעופה. צ'ק אין. דיוטי פרי ואנו בדרכנו אל החוויה המשפחתית שלנו. נחיתה בבריסל. נסיעה קצרה ואנו בהולנד. ארץ של טחנות רוח, קבקבי עץ, גבינות עגולות מכוסות במין נייר אדום וכמובן ייבוש הים – כל אלו ועוד נראה היום. נטייל בכפר הדייגים, וולנדאם, שתושביו עדיין לובשים את בגדיהם המסורתיים, נלמד איך מכינים גבינה ונדע להבדיל בין גבינת "אדם" ל"גאודה" (או "חאודה", כמו שמבטאים ההולנדים), נראה איך מכינים קבקבי עץ בשיטות של פעם ואת טחנות הרוח.
בתום הביקור העברה לבית המלון באזור אמסטרדם.

 

יום 2 אמסטרדם (שווקי חג המולד תעלות, כיכר הדאם, וגם..קהילה יהודית מפוארת)
יום של כיף בעיר המפורסמת בהולנד – אמסטרדם. עיר שזורה בתעלות לאורכה ולרחובה, שבתיה בנויים על אלפי כלונסאות והאופניים הם כלי תחבורה חשוב בה. בתקופה זו מתקשטת העיר לקראת חג המולד והשנה החדשה. חלונות הראווה משנות תפאורה לסיפורי סנטה קלאוס ,שרשרות צבעוניות ופתיתי שלג. חנויות המזכרות מוסיפות למרכולתן את קישוטי החג , פנסי הרחוב מקושטים ועגלות מוכרי הערמונים בפינות הרחובות מדיפות עשן וריחות נעימים. אוירה קסומה ומיוחדת.
נטייל בכיכרות העיר ,בשווקי חג המולד ונהנה מאווירה קסומה ומיוחדת. נראה כמובן את כיכר הדאם ובה הארמון המלכותי והאנדרטה לזכר קורבנות מלחמת העולם השנייה, המדרחוב המקושט ובו מגוון עצום של חנויות ואת מגדל המינט – זו המטבעה העתיקה של העיר. נראה את פסלה של אנה פרנק ואת הבית (ללא ביקור) בו הסתתרה וכתבה את יומנה המפורסם ונלמד על סיפורה הטראגי. נבקר בבית הכנסת הפורטוגזי ונלמד על הקהילה היהודית המפוארת של העיר.
בערב נצא (בתשלום) לשייט מהנה בתעלותיה של העיר. נשוט בין גשרונים מקושטים ומוארים בשלל צבעים. נצפה בחנויות המקושטות שעל גדת התעלות ובספינות הנהר המשמשות למגורים ומוארות אף הן בפנסים צבעוניים.
חזרה מאוחרת לבית המלון.

 

יום 3 אמסטרדם (אפטלינג – אגדות והרפתקאות)
יום של אדרנלין והנאה. אנו בפארק השעשועים המפורסם בהולנד "אפטלינג". גמדים וטרולים הם רק חלק מההפתעות, שיחכו לנו בעולם האגדות המופלא, אשר שוכן במרכזו של יער עבות. נטייל אחורה בזמן, אל מרוקו העתיקה, ונרחף מעל יער האגדות שם נראה את כל הפיות. נשוט בעולמם של האינקה, בין זרמים לבנים ומפלים שוצפים. נחווה חוויה מלאת אדרנלין במגוון של רכבות הרים ממש מפחידות או נלך לבקר את עמי ותמי, כיפה אדומה ושלגייה ביער האגדות המקסים.
בתום הביקור נשוב לבית המלון.

 

יום 4 אמסטרדם (ייבוש הים, ספינת הבאטביה וגם… קניות!)
נתחיל את היום בנסיעה אל שטחי הים, שיובשו על ידי ההולנדים, אלו שנקראים פולדרים שהיו פעם חלק מהים וכיום יש עליהם כבישים, עיירות, וגם עיר גדולה – לליסטאד, שנקראת על שם המהנדס, שהמציא את שיטת הייבוש. נכיר את מלחמת ההולנדים בים דרך סיפורו של הנס הקטן, הילד מהרלם, שהציל את עירו משיטפון. נבקר בספינת הבאטאביה – מודל מושלם של הספינה שטבעה בהפלגת הבכורה שלה ונלמד על סיפור המרד שפרץ בין הניצולים ממנה.
נסיים במרכז הקניות האדיר ובו כ-250 חנויות למותגים שנמצא בקרבתה.
בערב – ארוחה חגיגית לסיום טיולנו.

 

יום 5 אמסטרדם –(בריסל)- ת"א (עיר מיניאטורית, והחרסינות של דלפט)
יום אחרון לטיול המשפחתי שלנו. יותר רגוע אבל לא פחות חווייתי. ניסע לדלפט, העיר שבה נרצח מלכה הראשון של הולנד וגם עיר החרסינה הכחולה. נטייל ברחובותיה של העיר ובכיכר המרכזית ובה בית העירייה המפואר והקתדרלה העתיקה. נראה את חנויות הפורצלן המיוחד לעיר – עיטורים וציורים כחולים על רקע לבן. נמשיך להיכרות מקרוב ובקטן עם הולנד ואתריה: נבקר בעיר המיניאטורית מדורודאם, שבה עשרות מוצגים מכל רחבי הולנד: טחנות רוח, נמל התעופה, כיכר הדאם, הארמון המלכותי ועוד… נטייל בשבילי העיר בין המוצגים וערוגות הפרחים ,נצטלם תמונת סלפי עם פארק הפרחים המוקטן או עם פסלו של הנס – הילד הגיבור. בתום הביקור, מלאי חוויות ועם טעם של עוד, ניסע לשדה התעופה בבריסל ונטוס ארצה.

– חוות גבינות
– בית חרושת לקבקבי עץ
– כפרי דייגים
– ביקור באמסטרדם
– ביקור בבית הכנסת הפורטוגזי
– פארק אפטלינג
– ביקור בספינת הבאטביה
– ביקור במרכז קניות BATAVIA STAD
– ביקור במדורודאם
– ביקור בדלפט
– שווקי חג המולד באמסטרדם

  • טיסה סדירה במסלול ת"א – בריסל – ת"א.
  • מיסי נמל, היטל ביטחון ודלק.
  • לינה בבית מלון בדרגת תיירות טובה או ראשונה.
  • ארוחת בוקר בסגנון "מזנון חופשי" מדי יום.
  • ארוחת ערב חגיגית אחת.
  • דמי כניסה לאתרים כמפורט במסלול.
  • אוטובוס תיירים ממוזג ע"פ תכנית הטיול.
  • מלווה קבוצה ישראלי
  • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות)
  • מחיר הטיול אינו כולל טיפ למלווה הקבוצה – הטיפ המומלץ הינו 4 אירו לאדם ליום.

מעוניין בפרטים נוספים?

מלא ושלח את הפרטים ואנו נחזור אלייך בהקדם.

אני מאשר/ת קבלת מבצעים והטבות במייל

mega-form