מסלול הטיול:

 

יום 1  תל אביב –מינכן
נפגש בנתב"ג לטיסה אל מינכן. בהגעה נצא לסיור בעיר, אל גני הבירה, בהם הסבו התושבים, אל מריאן פלאץ – עם בית העיריה המקסים והמדרחוב, אל קרלספלאץ אשר בשער בעיר העתיקה, נראה את אזור הכפר האולימפי. העברה למלון. לעת ערב נטייל בינות לבתי הקפה ההומים, בתי הכל בו והכנסיות.

 

יום 2 היער השחור (מוזיאון היער השחור, פרייבורג)
נצא בדרכי הנוף לביקורנו במוזיאון הפתוח של היער השחור בגוטאץ אליו הובאו בתים מכל רחבי גרמניה. תרבות והיסטוריה קמים לתחיה. 400 שנות חיי השגרה של היער השחור, מסורת, מנהגים, חיי העבודה והמסחר. נמשיך לפרייבורג בירת התיירות של היער השחור. נערוך סיור החל מכיכר המינסטר הגדולה ובה קתדרלה מרשימה, נראה את השוק ההיסטורי, בית ה עיריה העתיק, המדרחוב ומרכזי הקניות הרבים. חזרה למלון.

 

יום 3 שטרסבורג (באדן באדן – דרך היין)
נצא בדרכנו אל באדן באדן – עיר מרחצאות מרפא, ואזור הבילוי והקייט של עשירי אירופה במאה ה- 19. סיורנו יחל בקורהאוס המרהיב. בית הקזינו הראשון באירופה, בו הוסרט הסרט "קאזינו רויאל (1970)" עם ג'יימס בונד. נראה את מדרחוב ליאופולד המפואר ועוד. נמשיך בדרך היין הגרמנית ונבקר ביקב מקומי ונתכבד בטעימות יין משובח. בתום הביקור נחזור אל בית המלון

 

יום 4 היער השחור (מפלי טריברג, חור המכשפה, טיטיזי)
נמשיך אל מפלי טריברג הנופלים מגובה של 160 מטר, ונטייל ברחובותיה הציוריים של העיירה המזכירה איורים מסרטי דיסני. נסייר בעיירה פורטואנגן המפורסמת בייצור שעוני הקוקייה. ומשם נצא לסקור גם את הנופים המסתוריים של "חור המכשפה". נגיע אל אגם הטיטי ומימיו הנוצצים, נטייל בעיירה השקטה שעל שפת האגם ונהנה מחנויות המזכרות ובתי הקפה שבה. נערוך שייט קצר על האגם ונחזור למלון.

 

יום 5 היער השחור ( שטרסבורג באלזס)
נחצה הגבול לצרפת – אל אלזס ואל שטרסבורג. יש הרבה מה לראות בעיר זאת – נסייר בעיר ובמרכזה העתיק. החל מכיכר קלבר – הכיכר המפורסמת בעיר. נראה את קתדרלת נוטרדם עם הצריח האדיר והחזית המעוטרת להפליא ובה שני הפסלים המפורסמים – "הכנסייה ובית הכנסת". נטייל בסימטאות הצרות, בין בתים עשויים שלדי עץ וטיח ואוירה מיוחדת. נגיע לצרפת הקטנה –- על נהר איל, עם התעלות והבתים ציוריים, בתי קפה, מסעדות וחנויות מזכרות. נטייל ברחוב היהודים שהיה לבו של הרובע היהודי הישן, אחד מרחובותיה העתיקים. אפשר לראות את האתר בו עמד בית הכנסת במאה ה-12, נראה את בית הכנסת שנבנה בשנת 1958 במקום לאחר שהקודם נחרב בזמן הכיבוש הנאצי. חזרה למלון.

 

יום 6 היער השחור (דרך היין באלזס)
נחזור לאלזס ונסייר ב"דרך היין" – אל קולמר היפה, עיר משגשגת כבר 700 שנה בשל המסחר ביין, כאן נולד ברטולדי (פסל החירות!) וגם אוסמן האדריכל שייצר את השדרות של פריז. סייר בעיר העתיקה של קולמר וברובע הבורסקאים המשוחזר וגם ב"ונציה הקטנה" עם תעלות המים והיובלים הרועשים. נמשיך דרך עיירות עתיקות וקסומות כמו רוקוויר בה נראה גם את סימטאת היהודים – נעצור בעיירות הקטנטנות, כאן תוכלו לסייר את חנויות היין ואולי תנסו גם טעימות, הבחירה אינה קלה בין 7 היינות בהם מפורסמת אלזס… חזרה למלון.

 

יום 7 היער השחור – שטוטוגרט – מינכן – תל אביב
הבוקר נצא מערבה אל שטוטגארט. מלבד יופייה הרב, היא ידועה כ"עיר המכוניות", שכן בה שוכנים מרכזיהם של חברות הרכב "מרצדס" ו"פורשה". העיר גם מהווה מרכזו של אזור גידול הגפנים הגדול ביותר בגרמניה. מוקפת כרמים ובנוייה על גבעות ירוקות (ביתם של בני משפחת פורשה, למשל, נמצא על אחת הגבעות). יש בה מבנים מרשימים, מוסדות תרבות ואווירה שוקקת. חלק מבנייני העיר נבנו על ידי אדריכלים מפורסמים, בהם לה קורבוזייה. נסיים את היום בשדה התעופה של מינכן לטיסה ארצה.

יפן 12 יום / 10 לילות
תאילנד 14 יום
ברלין 5 ימים
אירלנד 8 ימים

מעוניין בפרטים נוספים?

מלא ושלח את הפרטים ואנו נחזור אלייך בהקדם.

אני מאשר/ת קבלת מבצעים והטבות במייל

mega-form