מסלול הטיול:

 

יום 1 תל אביב – דבלין
נפגש בנתב"ג לטיסה אל דבלין, בירת אירלנד שעל נהר הליפי. עיר הדלתות הצבעוניות, עם מרכז הומה ומסביר פנים. בהגעה העברה לבית המלון.

 

יום 2 דבלין
היום נסייר בבירה האירית. נעבור בשבילי פארק פניקס – מרחבים ירוקים, עדרי צבאים ומשכן נשיאי אירלנד. נחצה את שדרת או'קונל שבה נמצא בית הדואר המפורסם מהמרד האירי. נעבור בגשרי נהר הליפי ונראה את בית הפרלמנט, קתדרלת סנט פטריק, מצודת דבלין, בית המכס ואת טריניטי קולג'. נבקר את אוצרות המוזיאון הלאומי, ויוותר לרשותנו זמן למדרחוב גרפטון המהולל, ובו מגוון חנויות..

 

יום 3 דבלין -(ויקלאו וגני פאוארס קורט, גלאנדלוך) – ווטרפורד
נצא בנסיעה אל הנופים מרהיבים של מחוז וויקלו בין עמקים מוריקים נחלים ומפלים, כאן צולמו סצנות עבור "שושלת טיודור" (2007) ו"לב אמיץ" (2005). בדרכנו נבקר בגני פאוארס קורט הנטועים על מדרון. נטייל בין הפרחים, המדשאות, המזרקות ובריכות המים. נראה את מפל המים הגבוה באירלנד 122 מטרים גבהו. נמשיך ונעבור בגלאנדלוך, שרידי ההתיישבות הנוצרית מהמאה השישית, בעמק קרחוני ובו אגמים. כאן מתנשא מגדל מצוקה מרשים וצלבים קלטיים סביב כנסיית האבן העתיקה. ממקום זה הופצה הנצרות לאירופה. נמשיך ללינה בחופים המפורצים של דרום האי, באזור ווטרפורד.

 

יום 4 ווטרפוד – (הפונדק של "מובי דיק , מצודת בלרני וגני הדרואידים, העיירה קוב) – טבעת הקרי
נמשיך לאורך המפרצים, דרך העיירות השקטות כדוגמת יואוול בה נסייר בנחת ונראה את הפונדק מהסרט "מובי דיק" (1956). נגיע אל מצודת בלרניי המפורסמת. נטפס אל מרומי המצודה הקסומה שם מצויה גם אחת מהאבנים הקדושות של בית אל עליהן הניח יעקב אבינו את ראשו בעת שחלם על המלאכים. על אבנים אלו הומלכו במשך מאות בשנים מלכי סקוטלנד ואנגליה (עד היום). המנשק את האבן זוכה לצחות לשון!. נסייר בגנים עם הסלעים המרתקים ועם מדרגות המשאלה – כאן חגגו הדרואידים והמכשפות. נגיע גם לעיירה קוב – הנמל שבין הגדולים והבטוחים באירופה הפך את העיר לאכסניה מפורסמת. מכאן הפליגה הטיטניק למסעה האחרון (1912). נסייר בעיירה מסבירת הפנים והצבעונית ונמשיך ללינה בקילרני עיר הקייט.

 

יום 5 שמורת "טבעת הקרי"
נצא לטיול באזור הטבעת המקיפה חצי אי הררי מקסים, מוקף מפרצים, שדות הכבול והכבשים. נספר על אגדות העם האיריות. נגיע אל ווטרוויל המוקפת מים, בה התארח צ'רלי צ'פלין בשעות שביקש בדידות ורוגע. נבקר בביתו של דניאל או'קונל משחרר אירלנד, החבוי בפארק יפהפה במפרץ, ונראה מיצג אור קולי על המאבק האירי לעצמאות. נעצור בנקודות תצפית השזורות לאורך הטבעת, כגון "ליידיס וויו" מעל שלושת האגמים ו"מפלי טורק", עד חזרתנו למלון.

 

יום 6 קרי- (לימריק, טירת באנראטי, צוקי מוהר) – גולוואיי
נמשיך אל לימריק העיר הגדולה, לראות את "סלע ההסכם" ואל טירת באנארטי והמוזיאון הפתוח. כאן נראה את מראה העבר של העיירה, הרחוב, הבקתות ובתים עתיקיים ומקוריים. נהנה מחנויות ובהן עבודות יד ומזכרות. נמשיך אל הבארן ובו סלעי גיר צחיחים המזכירים את פני הירח ומשולבים באזורים בהם צמחיה אלפינית. נראה את צוקי מוהר. צוקים תלולים ואנכיים לאורך 8 ק"מ ובגובה של כ-200 מטר מעל הים היוצרים נוף מדהים ומיוחד. נטייל בזהירות על שפת המצוק לקול צרחות השחפים ועופות הים האחרים. הלינה באזור גולוואיי.

 

יום 7 גולוואיי (מפרץ קונמרה)
חבל הארץ הפראי והלא מעובד שמצפון-מערב לעיר גולוויי הוא פסיפס מהמם של אדמות ביצה מכוסות עשב, עמקים מבודדים, הרים ואגמים, רק פה ושם נראה בית כפרי בודד או טירה. את היום נבלה בסיורים לרגלי הפסגות, מהן ניתן להשקיף על הים ועל מבוך מפרצונים מפותלים, איים מסולעים ושטחי חול לבנים שלאורך החוף וכמובן שנסייר בקליפדן עיר המחוז עם החנויות הרבות… נסיים את היום בגולוואיי הידועה בפסטיבלים הרבים הנערכים בה. נראה את קתדרלת גבירתנו וכיפת הנחושת שלה, את כנסיית סנט ניקולאוס בה התפלל קולומבוס לפני צאתו למסע. נצפה אל טירת לינץ ונטייל בכיכר המרכזית. חזרה למלון.

 

יום 8 גולוואיי – (אורוות הסוסים הלאומיות) – תל אביב
ניסע מזרחה בנופיה המיוחדים של אירלנד, אל קילדר. נבקר באורוות הסוסים הלאומית, מקום מרהיב בו נלמד עובדות מרתקות בתחום גידול וטיפוח סוסי המרוץ. נסייר גם בגנים היפניים המספרים את סיפורו של אדם – לידה, נישואין, השאיפה לסוד, לחכמה ולנצח. נמשיך אל שדה התעופה לטיסה חוזרת ארצה.

יפן 12 יום / 10 לילות
תאילנד 14 יום
ברלין 5 ימים

מעוניין בפרטים נוספים?

מלא ושלח את הפרטים ואנו נחזור אלייך בהקדם.

אני מאשר/ת קבלת מבצעים והטבות במייל

mega-form